‘Mozaik Yolu’ Hatay’dan geçti!

Yayınlanma Zamanı : 24 Eylül 2018 Saat: 14:56

‘Mozaik Yolu’ Hatay’dan geçti!

Hatay Valisi Erdal Ata, Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği tarafından gündeme getirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen “Mozaik Yolu Projesi” için Hatay’a gelen heyeti kabul etti.  Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa illerini kapsayan proje kapsamında gerçekleşen ziyarette Vali Ata; Japonya Büyükelçisi Akıo Miyajima, Emekli Büyükelçi Mithat Rende ve beraberindeki heyet üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Hoşgörü ve medeniyetler kenti Hatay’da konuklarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ata, bölgemizdeki turizm destinasyonlarının artmasının kültür turizmi açısından çok değerli olduğunu ifade etti.

Mezopotamya olarak bilinen ve tarihin birçok önemli medeniyetine ev sahipliği yapan bölgenin en önemli şehirlerini içine alan ‘Mozaik Yolu’ projesinin gerekli bir adım olduğunu söyleyen Vali Ata ayrıca tarihte yaşamış birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehir Hatay’ın da bu proje içerisinde yer almasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Emekli Büyükelçi Rende ve Japonya Büyükelçisi Mıyajima ise kendilerine gösterilen misafirperverlik ve nazik kabullerinden dolayı Vali Ata’ya teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"