İş dünyasından ‘Yeni Ekonomi Programı’na destek

Yayınlanma Zamanı : 21 Eylül 2018 Saat: 11:26

İş dünyasından ‘Yeni Ekonomi Programı’na destek

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı, Hataylı işadamı Erol Bilecik, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı adlı orta vadeli ekonomi planını değerlendirdi.

Gerçekçi hedefler içerdiğini  vurguladığı yeni ekonomik programın hızla somut sonuçlara ulaşmasını temenni eden Bilecik, iş dünyası olarak belirlenen hedefler ve programın başarısı için seferber olmaya devam edeceklerine dikkat çekti.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’in Yeni Ekonomi Programı ile ilgili değerlendirmesi şöyle:   “Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomik Program gerçekçi hedefler içermektedir. Özellikle ciddi tasarruf tedbirleri, mali disiplinin devamı, kayıt dışı ekonomi ile mücadele, vergi politikaları, yüksek katma değerli üretimin desteklenmesi ve cari açığın azaltılması yönündeki kararlılığı memnuniyetle karşılıyoruz. Programın uygulanmasının yakından takibinin yapılmasını ve somut sonuçlara hızla ulaşılmasını temenni ediyoruz. Programda da bahsi geçtiği üzere, önümüzdeki dönemin önceliği, finansal sistemimizin istikrarının teminidir. Bankalarımızın sağlıklı yapısının korunması için yeniden yapılandırma mekanizmaları dahil olmak üzere, tüm gerekli tedbirlerin alınması önem kazanmıştır. Reel sektörün üretim, istihdam ve

Ayrıca eş zamanlı olarak;

– Mevcut sıkı para politikası ve enflasyon ile mücadelenin devamı,

– Sorunlara özellikle serbest piyasa ekonomisi çerçevesinde yaklaşılması,

– Yatırım ortamı için de önemli olan hukuk devleti ve özgürlüklerin en ileri demokrasiler düzeyinde geliştirilmesi,

– Ve Avrupa Birliği ile entegrasyon sürecinde Gümrük Birliği’nin güncellenmesi ile ilerlenmesi son derece önemlidir. İş dünyası olarak bu hedefler ve Yeni Ekonomik Program’ın başarısı doğrultusunda seferber olmaya devam edeceğiz. ” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"