Damar yolu açan sağlık personeli darp edildi

Yayınlanma Zamanı : 20 Eylül 2018 Saat: 16:41

Damar yolu açan sağlık personeli darp edildi

İskenderun Devlet Hastanesi acil servisinde görevli bir sağlık çalışanını darbettiği ileri sürülen kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, hastanede görevli Yusuf Yörük, 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye getirilen Sinan O’nun damar yolunu açtığı sırada hakarette bulunup, sonrasında da kendisini darbettiği iddiasıyla özel güvenlik görevlilerinden yardım istedi.

Güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonrası Sinan O, polis tarafından gözaltına alındı.

Darp raporu alan Yusuf Yörük, yaptığı açıklamada, hastanın sarhoş olduğunu öne sürerek, “Damar yolunu açtığım esnada sedyeden atlayarak hastanenin malına zarar vermeye başladı. Ben de sedyeye zarar gelmemesi için sedyeyi tuttum. Bana döndü ve ağza alınmayacak şekilde küfretmeye başladı ve bana vurmaya başladı” dedi.

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılara bir anlam veremediklerini ifade eden Yörük, “Gelen hastalara annemiz, babamız, kardeşimiz ve bacımız gibi davranıyoruz. Kimseye art niyetimiz yok. Gereken hizmetin en üst seviyesini veriyoruz. Ama karşılığında da şiddet görüyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"