Soğukoluk’taki orman yangını durdurulamıyor

Yayınlanma Zamanı : 13 Eylül 2018 Saat: 9:04

Soğukoluk’taki orman yangını durdurulamıyor

Belen’in en gözde yaylası Soğukoluk’ta sabaha karşı çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yerleşim yerlerini de tehdit eden yangına, uçak ve helikopter desteğiyle müdahale edilirken, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu da bölgedeki söndürme çalışmalarına destek veriyor.

Sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangına 10 arazöz, 5 su tankı ve bir iş makinesi ile 3 helikopter ve bir yangın söndürme uçağıyla müdahale ediliyor.

Yangının söndürülmesi için yoğun çaba verildiğini söyleyen Başkan Adnan Vurucu, “Hatay’ın gözbebeği Soğukluk’un ciğerleri yanıyor maalesef… Belenimizin can damarı Soğukoluk ve civarında başlayan orman yangını bu sabah saat 4’ten beri devam ediyor. İtfaiye ekiplerimiz ve şahsım konuyla yakın ilgilenmekte olup, kontrol altına alınması için gereken çabayı göstermekteyiz. Dualarınızı eksik etmeyiniz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"