Güzelmansur’dan 95’nci yıl kutlama mesajı

Yayınlanma Zamanı : 09 Eylül 2018 Saat: 9:30

Güzelmansur’dan 95’nci yıl kutlama mesajı

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada “95 yıldır Cumhuriyet’in, demokrasinin ve aydınlık bir Türkiye’nin yılmaz savunucusu olan Partimizin kuruluş yıldönümü kutlu olsun” dedi.

Türkiye’nin demokratikleşme yolunda gerçekleştirdiği tüm büyük dönüşümlerin altında CHP imzasının olmasıyla gurur duyduklarını belirten Güzelmansur, “CHP, Cumhuriyet’i kurmuş ve egemenliği halka vermiştir. CHP, çok partili yaşamı hayata geçirmiş ve iktidarın demokratik yollardan el değiştirmesini sağlamıştır. Ülkemizi bugünlerde içinden geçtiği kaotik ve zorlu süreçten kurtarmak için yine büyük bir dönüşüme ihtiyaç vardır. Bunu başarabilecek yegane parti de, genlerinde dönüşüm başlatma ve gerçekleştirme kabiliyeti olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu dönüşümü de parlamenter sistemi güçlendirerek, hukukun üstünlüğünü yeniden tesis ederek, yargı bağımsızlığını sağlayarak, özgürlükleri genişleterek, üretimi ve adil bölüşümü öncelikleyerek sağlayacağız” şeklide konuştu.

95 yıldır ekonomik ve siyasi bağımsızlık, özgürlük, eşitlik ve çağdaşlık temelleri üzerinde yükselen bir toplum olma ideali için verdikleri mücadeleyi taviz vermeden sürdüreceklerini vurgulayan Güzelmansur: “95. kuruluş yıldönümümüz vesilesiyle başta Kurucumuz Mustafa Kemal ATATÜRK ve yol arkadaşları olmak üzere, CHP’ye emek veren tüm Genel Başkanlarımıza, partimizin her kademesinde görev yapmış ve yapmakta olan yöneticilerimize, üyelerimize, oylarıyla ideallerimizi ve hedeflerimizi destekleyen yurttaşlarımıza minnet ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"