Bu kez eğitimciler eğitimde!

Yayınlanma Zamanı : 06 Eylül 2018 Saat: 14:33

Bu kez eğitimciler eğitimde!

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından, 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan idareci ve öğretmenlere verilecek olan trafik eğitim seminerleri başladı.

İçişleri Bakanlığı’nca ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ile trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması amacıyla 08.08.2018 tarihinde yürürlüğe konulan 100 günlük eylem planı kapsamında, İskenderun’da 2 bin 760 kişiye verilmesi planlanan eğitimler 5 – 13 Eylül tarihleri arasında İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda verilecek.

Geçmiş istatistikler, tecrübe ve teknik bilgiye sahip personellerin bilgi paylaşımı ve konu ile ilgili akademik kaynaklardan faydalanmak suretiyle derleme metoduyla hazırlanan trafik konularının ele alındığı eğitimde, ayrıca trafik kaza faktörleri ile trafik eğitimi kavramlarının irdelenmesinin yanında geçmişte yaşanan ve günümüzde yaşanmakta olan trafik kazalarının ekonomik ve sosyal yaşama etkileri de değerlendirilecek.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, halkın güven ve huzur içerisinde yaşamını devam ettirebilmesi amacıyla çalışmalarının titizlikle ve hassasiyetle süreceğini belirtirken, “Trafik kazalarının en aza indirgenmesi, kazaya mahal verebilecek unsurların bertaraf edilmesi ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla bilgi ve deneyimlerin istişare edildiği eğitim semineri vesilesiyle, rol model olarak algılanan öğretmenlerimiz de trafik bilincinin yerleştirilmesi ve farkındalık oluşturulması sağlanarak, öğrencilerimize aktarılması ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir” mesajı verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"