Savaş, “HADO, ilçe belediyesinin keyfiyetini bekliyor”

Yayınlanma Zamanı : 05 Eylül 2018 Saat: 16:36

Savaş, “HADO, ilçe belediyesinin keyfiyetini bekliyor”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lüftü Savaş, İskenderun Belediyesi ile yaşanan iskele krizi dolayısıyla iki aydır limanda bekletilen Hatay’ın ilk deniz otobüsü HADO ile ilgili açıklama yaptı. Mersin, Kıbrıs ve Beyrut seferlerini gerçekleştirecek olan Türkiye’nin en hızlı gemisinin İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in keyfiyeti dolayısıyla, iskele teslimi yapılmamasından dolayı seferlere başlayamadığını belirten Başkan Savaş, iki aydır kirası ödenen geminin milli bir servet olduğuna dikkat çekti.

İskelenin devredilmesinin hemen ardından seferlerin başlayabileceğini ve herşeyin hazır olduğunu vurgulayan Başkan Savaş, “Türkiye’nin en hızlı gemisi 2 aydır İskenderun Belediyesi ile ilgili yer teslimi sorunu nedeniyle bekletiliyor. İskenderun Belediye Başkanı’nın keyfiyeti nedeniyle seferlerimize başlayamıyoruz. Orası yalnızca İskenderun Belediyesi’nin değil tüm Hatay halkınındır. Vatandaşlarımız seçilmişlere haklarını korusunlar diye oy veriyor. Hatay halkının bu insanların üzerinde emeği var. Bunun bilincinde olmalılar. Milli bir servet olan bu gemi 2 aydır orada boşuna bekletiliyor. Biz, iskelede yaklaşık 300 metrekarelik bir alanda Hatay Halkı ve buraya gelen misafirler için indir – bindir yeri olacak bir gümrük sahası yapacağız.  Orası zaten dolgu alanı. Ve kanunen büyükşehire verilmesi lazım. Ama 4,5 yıl önce, Hatay büyükşehir olduğunda dönemin Valisi, dolgu alanlarını İskenderun Belediyesi’ne, borçlarını bize devretti. Dolayısıyla, kendi hakları olmayan bir şeyi almış oldular. Hatay Halkı heyecanla buradan Beyrut’a, Kıbrıs’a ve Mersin’e yapılacak seferleri bekliyor. Biz ise kendi ilimizde ilçemizin keyfiyetini bekliyoruz. Kıbrıs seferlere hazır, Beyrut hazır, Mersin hazır, gemimiz hazır ama ilçe belediyesinin keyfiyetini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"