Titus Tüneli çevresinde korkutan yangın

Yayınlanma Zamanı : 05 Eylül 2018 Saat: 0:13

Titus Tüneli çevresinde korkutan yangın

Samandağ Kapısuyu Mahallesi Titus Tüneli çevresindeki tarım arazilerinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, karadan müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Bahçe temizliği sırasında çıktığı tahmin edilen yangına 8 arazöz, 4 su tankı, 5 itfaiye aracı ve çok sayıda yer ekipleriyle müdahale ediliyor.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Muzaffer Ketmen, 3 hektarlık alanda etkili olan yangında alevlerin tarihi Vespasianus-Titus Tüneli’ne yakın olduğunu ancak ekiplerin özverili çalışmalarıyla yangının oradaki alana sıçramadan kontrol altına alınmaya çalışıldığını söyledi.

Yangın bölgesinin bir kısmının makilik bir kısmının da tarım arazisi olduğunu aktaran Ketmen, yangını kontrol altına almak için ekiplerin sabaha kadar bölgede olacağını ve söndürme faaliyetlerine sabah da havadan müdahaleyle devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"