“Hakkımı helal etmiyorum!”

Yayınlanma Zamanı : 05 Eylül 2018 Saat: 9:00

“Hakkımı helal etmiyorum!”

İYİ Parti Genel Merkezi’nin, 81 il başkanının yönetimleri ile birlikte istifa etmelerinin istenmesinin ardından Hatay’da il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de partiden istifa etti.

İYİ Parti Genel Merkezinin çağrısı üzerine son toplantısını gerçekleştiren Hatay İl Başkanı Mustafa Çığ ve yönetim kurulu üyeleri, yaptıkları değerlendirmenin ardından merkezin isteği doğrultusunda istifa etme kararı aldı.

“Sağlık sorunlarımdan dolayı istifa ediyorum”

İstifanın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan İYİ Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Çığ, sağlık sorunlarından dolayı istifasını sunduğunu belirterek, “7 Kasım 2017 tarihinde İYİ PARTİ Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirildim. 29 Ağustos 2018 günü, sağlık sorunlarım nedeniyle İYİ PARTİ Hatay İl Başkanlığı görevimden istifa ettiğime dair dilekçemi Genel Başkan’ıma arz ettim. Ancak, Başkanlık Divanı’nın 30 Ağustos 2018 tarihinde aldığı 81 ilin İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin istifalarının tavsiyesi kararı gereği görevimden resmen ayrılıyorum” dedi.

“Arkamdan kuyumu kazanlara hakkım helal değil”

İYİ Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Çığ, “İYİ Parti Kurucu İl Başkanlığı görevini kabul ederken sadece milletimin geleceğini düşündüm. Allah şahittir; mevki, makam düşünmedim. Aklımdan bile geçirmedim. Partime sağlığımı, alın terimi, maddi ve manevi desteklerimi milletim için verdim. Milletime hakkımı helal ediyorum. Diğer yandan, ‘Ben beraber yola çıktığım insanlara ihanet etmem’ deyip de, arkamdan kuyumu kazanlara da asla hakkımı helal etmiyorum” diyerek, istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"