Yazlık sinemayı kaçırmayın!

Yayınlanma Zamanı : 01 Eylül 2018 Saat: 13:48

Yazlık sinemayı kaçırmayın!

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası(BTSO) destekleri ile bu yıl beşincisi düzenlenen 7. Sanat Yazlık Sineması bu yıl İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde İskenderun’da yapılacak.

Anadolu’dan dünyaya mal olmuş 7 Türk İslam büyüğünün öğretileri üzerine, savaşın mağdur çocuk ve kadınlarını konu alan 7 adet kısa filmin gösterimi gerçekleşecek olan gecede, Uluslararası ’Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali’ halk galası 2 Eylül Pazar günü İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda saat 20:00 halk galası ile açılacak.

SUU Colection’ın kostümleri ile kadına şiddet konulu defilenin de düzenleneceği gecenin devamında 3 tanesi Hatay’da çekilen 7 kısa filmin gösterimi gerçekleşecek.

Yazlık sinemaya davet

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet kısa film festivalinin halk galasına herkesi davet ederken,  “Kısa film festivali 2 Eylül Pazar günü İskenderun Anıt Alanı’nda saat 20.00’de başlayacak. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteği ile düzenlenecek festivalde, Anadolu’dan dünyaya mal olmuş 7 Türk İslam büyüğünün öğretileri üzerine, savaşın mağdur çocuk ve kadınlarını konu alan 7 adet kısa filmin gösterimi yapılacak. Defile ile başlayacak gecenin devamında 3 tanesi Hatay’da çekilen 7 kısa filmin gösterimi gerçekleştirilecek” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"