Vali Ata’dan çok anlamlı Gadir-i Hum mesajı

Yayınlanma Zamanı : 27 Ağustos 2018 Saat: 11:00

Vali Ata’dan çok anlamlı Gadir-i Hum mesajı

Hatay Valisi Erdal Ata, Gadir-i Hum Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Dünyanın önemli hoşgörü merkezi olan Hatay’da yaşayan her kültür ve inançtan vatandaşın bayram sevincinin herkesin ortak sevinci olduğuna dikkat çeken Vali Ata, anlamlı bayram mesajında “Ben, sen yok. Biz varız” vurgusu yaptı.

Vali Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletler, zorluklar karşısında birlik ve beraberliğini muhafaza edebildiği sürece tarih sahnesinde var olmaya devam eder. Binlerce yıldır önemli medeniyetlerin beşiği olan Anadolu toprakları, bu yüzden hala bölgesinde huzur adası olmayı başarmaktadır. Anadolu coğrafyasının adeta özeti olan Hatay İlimiz, farklı kültürlerin, farklı inanışların bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı dünyanın önemli hoşgörü merkezlerinden birisidir. Bu özelliğinin doğal sonucu olarak kentimizde yaşayan her kültür ve inançtan vatandaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür. Hatay ilimizde mevcut hoşgörü iklimi ile “Ben, sen yok. Biz varız” dedirten birliğin kaynağı da bu duygu bütünlüğüdür.  Her zaman olduğu gibi tüm Hataylı hemşehrilerimizin aralarındaki bu güçlü bağın yaşatılması ve daha da güçlendirilerek gelecek kuşaklara aktarılması hususunda elbirliği yapacaklarına yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle; Hazreti Muhammed (sav)’in Veda Haccı dönüşünde Ehl-i Beyt’inden Hazreti Ali’yi(K.V.) taltif ettiği gün olarak kutlanan “Gadir-i Hum Bayramı”nı yürekten tebrik ediyor, mutluluk ve huzur dolu nice bayram günleri diliyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"