Gadir-i Hum coşkusu sardı

Yayınlanma Zamanı : 27 Ağustos 2018 Saat: 10:30

Gadir-i Hum coşkusu sardı

Aleviler için oldukça büyük önem taşıyan ve en büyük bayramları olarak nitelendirilen, bu özel günde cehennem ateşinin bile söndüğüne inanılan Gadir-i Hum Bayramı yarın(28 Ağustos’ta) büyük bir coşkuyla kutlanacak.

Hz. Muhammed’in Veda Haccı dönüşü Hz. Ali’yi taltif ettiği gün olarak bilinen Gadir-i Hum Bayramı’nı sevgi, hoşgörü, kardeşlik duyguları ile kucaklayacak olan ehlibeytten yana olan Aleviler , bu özel günü bol bol dua ederek, ibadete ayırırken, bayramın geleneğinden olan kazanlarla hriseler pişirip dağıtmanın yanında çoğu esnaf da bu günde kepenk kapatarak bayramın kültürel değerlerini ve geleneklerini yaşatacak.

Gadir-i Hum Konferansı Arsuz’da

Bayram etkinlikleri kapsamında, Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı(EHDAV) Başkanı Ali Yeral, 29 Ağustos Çarşamba günü Arsuz Turizm ve Kültür Derneği ev sahipliğinde Arsuz’da düzenlenecek olan Gadir-i Hum konferansında vatandaşlarla bir araya gelecek. Yeral’ın, Gadir Hum Bayramı’nın manevi değerlerini anlatacağı Gadir-i Hum konferansı 29 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 19:30’da Lion King Otel’de gerçekleşecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"