Angus gemisini yakın markaja alacaklar

Yayınlanma Zamanı : 16 Ağustos 2018 Saat: 18:23

Angus gemisini yakın markaja alacaklar

Güney Amerika ülkelerinden ithal edilen ve nakliyesi İskenderun Limanı’ndan yapılan angusların çevreye yaydığı kötü kokunun bertaraf edilmesi amacıyla kurulan komite ilk toplantısını yaptı.

Toplantıya; İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası adına Nusret Barlas, İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, İskenderun Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Yener ve İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert katıldı.

Kenti etkisi altına alan kokunun, tamamen limana yanaşan gemiden kaynaklandığı hususunda görüş birliğine varan komite üyeleri, Kurban Bayramı’ndan sonra gelecek olan angus yüklü ilk gemide inceleme yapma, tahliye işlemleri ve atık konusu ile alınan önlemleri ve çözüm önerileri konusundaki fikirlerini de yetkililerle paylaşma kararı aldı.

Limana yakın bölgelerdeki vatandaşlarla yapılan görüşmelerde kokunun ilk günlerden daha az yayıldığını tespit ettiklerini dile getiren komite üyeleri, toplantı sonrası şu açıklamayı yaptı: “Sorunun tamamen bertaraf edilmesi hususunda ek tedbirler alınması konusunda görüş alış verişinde bulunduk. Kurban Bayramı sonrasında limana yanaşacak ilk gemide inceleme gerçekleştireceğiz. Limak yetkilileri de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çaba sarf ediyor. Anguslardan kaynaklanan koku sorunu minimize edilinceye kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Nakliyeyi gerçekleştiren firmanın da önemli sorumlulukları var. Bu sorunları da gemiye yapacağımız incelemede ilgililere ileteceğiz. Önemli olan çıkılan yolda birlik ve beraberlik sergilemektir. Bu toplantıların amacına ulaşması İskenderun için çok önemli. Dolayısıyla memleketimize her alanda sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"