İşin ustasından et saklama yöntemleri

Yayınlanma Zamanı : 13 Ağustos 2018 Saat: 16:49

İşin ustasından et saklama yöntemleri

İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert, vatandaşlara kurban kesimi yapıldıktan sonra etlerin nasıl muhafaza edilmesi gerektiği yönünde bilgiler verdi. Etlerin ziyan olmaması için kurban etinin poşetlenip buzdolabına konulmaması gerektiğini söyleyen Sert, yeni kesilen kurban etinin sıcak bir şekilde dolaba konduktan sonra pişirilmesinin insanı zehirleyebileceğini ifade etti.

Kurban Bayramı boyunca Türkiye’deki tüm kasapların iş yerlerini açık tutacağını söyleyen Başkan Sert, “Vatandaşlarımız, gerek kurban etlerinin zayi olmaması, gerekse kullanım şekline göre ayrılması hususunda kasap esnaflarından destek almalıdır. Kurban kesildikten sonra kuyruk yağı, boyun yani gerdanlık, kollar, but, kaburga ve pirzola şeklinde ayrılması gerekir. Parçalara ayrılan etler, gölge bir yerde, klimalı veya serin bir odada tepsinin üzerine serilmeli ince temiz bezle örtülmelidir. En az bir saat dinlendirildikten sonra poşetlenmeden, olduğu gibi dolaba konulmalıdır. Kestikten hemen sonra da kasaba götürebilirler. Kasaplarda et işleme fiyatları kuşbaşı ve parça et olarak kilogramı 3 TL, kıyma ise 2 TL olarak belirlenmiştir. Kasaplar Odası olarak halkımızın Kurban Bayramını kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"