Hayatının şokunu tapuda yaşadı

Yayınlanma Zamanı : 09 Ağustos 2018 Saat: 14:21

Hayatının şokunu tapuda yaşadı

Hassa’da yaşayan 62 yaşındaki Ömer Gül, 5 ay önce satışını yapmak istediği 3,5 dönümlük arsasının devrini vermek üzere gittiği ilçedeki tapu müdürlüğünde 2009 yılında yapılan yanlışlıkla arsanın kendisine ait olmadığını öğrendi. Yapılan incelemede arazinin 2009 yılında,  baba isimleri de aynı olan Ömer Gül isimli başka bir kişinin üzerine kaydedildiği, o şahsın da 36 yıl önce hayatını kaybettiği için hakkın 9 mirasçıya intikal ettiği belirlendi.

Konuyla ilgili hukuki süreç başlatan görme engelli Ömer Gül’ün oğlu Abdullah Gül, miras nedeniyle hak sahibi olarak görülen 9 kişiyle görüştüğünü, bazılarından tapu ve mahkeme masraflarının karşılanması talebiyle karşılaştığını belirtti.

Durumun düzeltilmesi için Hassa Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuruda bulunduklarını söyleyen Gül, başvurularının ön inceleme aşamasında olduğunu ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"