Yıllara robotik kodlama ile meydan okudular!

Yayınlanma Zamanı : 03 Ağustos 2018 Saat: 16:45

Yıllara robotik kodlama ile meydan okudular!

Lise  öğrencisi  Mustafa  Tosun’un 3D  yazıcı  ürettiği PayaSTEM Merkezi’nde “Yıllara sitem etmeyin PayaSTEM’e gelin” projesi kapsamında nine ve dedelere bilime olan ilgilerini arttırmak, teknoloji çağında büyüyen çocukları daha iyi anlamalarını sağlamak amacıyla robotik kodlama eğitimi verildi. Eğitimlerde robotik kodlama yazan nine ve dedelerin, salonda bulunan eğitmenlere hayat tecrübelerini anlatmaları ve genç kuşaklara nasihatte bulunmaları dikkatlerden kaçmadı.

PayaSTEM Koordinatörü Cem Kağar, merkezlerinde nesiller arası kodlama köprüsü kurmak için 50 yaş üzeri nine ve dedelere ‘Yıllara sitem etmeyin PayaSTEM’e gelin’ adlı proje ile robotik kodlama eğitimi verdiklerini belirterek, “Bu eğitimde temel hedefimiz evlerinde torunlarıyla en çok vakit geçiren dedeler ve ninelerin bilime ilgilerinin artmasını sağlamayı, nesiller arası bir köprü kurarak günümüz çağındaki çocukların da bilimi daha çok sevmelerini amaçladık” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"