Ekonomi zirvesinde Hatay’ın geleceği konuşuldu

Yayınlanma Zamanı : 03 Ağustos 2018 Saat: 16:33

Ekonomi zirvesinde Hatay’ın geleceği konuşuldu

Hatay İli 2018 yılı ilk Ekonomik Değerlendirme Toplantısı, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu başkanlığında yapıldı.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu’nun yanısıra Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Mehmet Kılıç, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör vekili Prof.Dr. Yasemin Bircan Yıldız, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, kurum müdürleri, STK temsilcileri ile iş insanları katıldı.

Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Hatay’ın sanayi, tarım, tarih, turizm ve hoşgörü anlamında çok önemli değerlere sahip olduğunu belirterek, “Bu potansiyelin harekete geçirilerek halkımızın hizmetine sunulması amacıyla il genelinde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konularını ele alacağız. İlimizde yatırım potansiyelini geliştirmeye, üretimi arttırıp, ihracatı geliştirmeye, yeni istihdam alanları yaratmaya, girişimciliği desteklemeye yönelik tüm projelere rehberlik etmeye ve her yönüyle desteklemeye devam edeceğiz. Bu konuda gayretlerini esirgemeyen iş dünyamızın değerli temsilcileri, esnaf sanatkârlarımız, girişimcilerimiz, belediyelerimiz ve kamu kurumlarımızın temsilcileri ile yapacağımız istişareler neticesinde bu toplantının verimli olacağına inanıyorum‘’ dedi.

Toplantı Hatay’ın ekonomik ve sosyal değerlerinin paylaşıldığı sunumun yapılmasının ardından katılımcıların görüşlerini dile getirmesi, çeşitli konularda bilgi alışverişi ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"