Hatay’da 10 bebek dostu hastane var!

Yayınlanma Zamanı : 02 Ağustos 2018 Saat: 10:55

Hatay’da 10 bebek dostu hastane var!

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde açıklanan BEBEK DOSTU HASTANELER unvanına Hatay’daki 10 hastanenin sahip olduğunu duyurdu.

Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından bu yana temel amacı bebek ölümlerini azaltmak, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı çerçevesinde çalışmalarını başarıyla tamamlayan hastaneler için verilen Bebek Dostu Hastane unvanına Türkiye’deki 81 ilde toplam 605 sağlık tesisi sahip oldu.

Hatay’da BEBEK DOSTU HASTANELER hizmetini veren sağlık kuruluşları şöyle açıklandı: Hatay Devlet Hastanesi, İskenderun Devlet Hastanesi, Kırıkhan Devlet Hastanesi, Dörtyol Devlet Hastanesi, Reyhanlı Devlet Hastanesi, Samandağ Devlet Hastanesi, Erzin Devlet Hastanesi, Altınözü Devlet Hastanesi, Hassa Devlet Hastanesi, Yayladağı Devlet Hastanesi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"