KADEM, ekran bağımlılığına dikkat çekti

Yayınlanma Zamanı : 01 Ağustos 2018 Saat: 16:35

KADEM, ekran bağımlılığına dikkat çekti

KADEM Hatay İl Temsilcisi Selma Tunç, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Antakya Halk Eğitim Merkezi’nde ailelere yönelik ‘Aile İçi İletişim ve Ekran Bağımlısı Çocuklar’ konulu seminere ev sahipliği yaptı. Sosyolog Nurcan Özcan tarafından verilen eğitim seminerinde Tunç, çağımız insanını, ailesini, toplumunu ve hatta devletlerini her alanda olumsuz etkileyen ve her geçen gün çözülmesi büyük bir problem haline gelen ekran bağımlılığının günümüzde ciddi bir hastalık olarak görüldüğünü vurguladı.

“Sağlıklı toplumlar sağlıklı aileler ile kurulur”

Günümüz Türkiye’sinde ailelerin bebeklerini henüz altı aylıkken telefonla tanıştırdıklarını ifade eden Tunç, “Bu durumun ne kadar tehlikeli olduğunun farkında olamayan yada bundan mutlu olan daha da önemlisi çocuğunun mutlu olduğunu düşünen milyonlarca aile bulunmaktadır. Bu yanlış algıların ortadan kaldırılması ve farkındalığı yüksek bilinçli bireylerin, anne ve babaların yetiştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sağlıklı devletler sağlıklı toplumlar ile sağlıklı toplumlar sağlıklı aileler ile kurulur ve devam eder. Hatay Kadem olarak eğitimlerimizi toplumumuzun yapı taşı olan aile ile başlayarak bir farkındalık oluşturmak istedik. Aile, bireyin ilk eğitim merkezi, ebeveynlerde çocukların ilk öğretmenleridir. Ebeveynlerin eğitimi geleceğimizin güvencesi olacaktır. Çünkü bireyi doğumu itibari ile ilk ekranla tanıştıran ebeveynlerdir. Ebeveynlerin eğitimi temeldeki problemin çözümünü kolaylaştıracaktır. Bu sebeple İlk eğitimimizi Payas Kaymakamlığı ve Payas Belediyesi ile düzenledik. Çok verimli geri dönüşler aldık. Eylül ayı itibari ile Payas’ta düzenli olarak eğitimlerimiz devam edecek. İkinci eğitimimiz ise Antakya Halk Eğitim Merkezimizin daveti ile gerçekleştirdik. Burada da çok güzel dönüşler aldık. Hatay Kadem olarak hedefimiz Ocak 2019’a kadar Hatay’ın tüm ilçelerinde bu eğitimleri gerçekleştirmektir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"