5 kamp kapatılacak, Suriyeliler sınır illere taşınacak

Yayınlanma Zamanı : 01 Ağustos 2018 Saat: 14:19

5 kamp kapatılacak, Suriyeliler sınır illere taşınacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından çadır kentlere gönderilen talimatla Gaziantep, Adıyaman ve Mardin’de Suriyelilerin barındığı 5 geçici barınma merkezinin kapatılacağını ve buradaki 34 bin 180 sığınmacının sınır bölgelerindeki kamplara yerleştirileceği belirtildi.

23 bin 95 Suriyeli sığınmacının barındığı Gaziantep’in Nizip, İslahiye ve Karkamış kampları ile 8 bin 627 sığınmacının yaşadığı Adıyaman ve 2 bin 458 sığınmacının bulunduğu Mardin Midyat’taki kampların kapatılacağı ve bu kamplardaki 34 bin 180 Suriyeli sığınmacının ise Hatay, Kilis ile Şanlıurfa’nın Akçakale, Suruç ve Ceylanpınar ilçelerindeki kamplara yerleştirileceği belirtilen talimatta ayrıca, taşıma işleminin 1 ay içerisinde yapılmasının planlandığı ve 5 bin Suriyelinin bulunduğu Nizip konteyner kentinin de bir süre daha faaliyet göstereceği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"