‘LGS de iflas etti’

Yayınlanma Zamanı : 31 Temmuz 2018 Saat: 15:43

‘LGS de iflas etti’

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Liselere Geçiş Sınavı(LGS) yerleştirme sonuçlarının hayal kırıklığı yarattığını belirtirken, eğitim sistemi hakkındaki görüşlerini de paylaştı.

Merkezi yerleştirme sonuçlarına göre çoğu meslek liseleri ve imam hatip liseleri olmak üzere yaklaşık 310 bin adayın açıkta kaldığına dikkat çeken Topal, “Liselere yerleştirme sonuçları açıklandı. Yeni sistem şimdiden iflas etti. İmam – Hatip Liselerinde 107 bin 288, Meslek Liselerinde 214 bin 34 boş kontenjan var. Nitelikli Liselere yerleşemeyen 310 bin aday açıkta kaldı. Şimdi mecburi olarak İmam-hatip veya meslek liselerine gidecekler. Milli Eğitim Bakanı’nın yeni müfredat için aylarca çalışmasına gerek yok. İşte Köy Enstitülerinde okutulan dersler. İşte müfredat. Buyurun uygulayın” diyerek, eğitimde başarının sırrını anlattı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"