Denetim sonuçları çok vahim!!!

Yayınlanma Zamanı : 23 Temmuz 2018 Saat: 17:39

Denetim sonuçları çok vahim!!!

Hatay Valiliği, Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında, trafik ekiplerinin haftalık denetim ve kontrol verilerini paylaştı.

İl genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında ekiplerin yapmış olduğu kontrollerde 17.423 araç kontrol edilirken, bu kontrollerde kusuru tespit edilen 4 bin 229 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandığı belirtildi.

98 motosikletin trafikten men edildiği trafik uygulamalarında ayrıca;

► 2 okul servis aracı kontrol edilmiş, sürücüsüne para cezası tatbik edilmiştir,

► Meydana gelen 85’i yaralanmalı, 53’ü maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 140 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 138 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız ise hayatını kaybetmiştir.

► Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 84 araç sürücüsünün, sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 16 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"