Mehter sesleri Hatay’ı inletti

Yayınlanma Zamanı : 23 Temmuz 2018 Saat: 10:55

Mehter sesleri Hatay’ı inletti

Hatay’ın Anavatana katılışının 79’uncu yıldönümünde birbirinden güzel organizasyonları Hataylılarla buluşturan Hatay Büyükşehir Belediyesi, bu yıl yaptığı yenilikle dünyanın en eski ordu bandolarından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehteran Birliği Konseriyle Hatay’ı inletti.

Hatay Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HBB daire başkanları ve Hataylılar yoğun ilgi gösterdi.

Geleneksel kıyafetleri ile de büyük ilgi gören ve Hataylılar’a unutulmaz anlar yaşatan Türk ordusu ve müziğinin en önemli yapı taşlarından biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliği’nin marşları, Hatay sokaklarında yakılandı.

Başkan Savaş’tan TSK’ya teşekkür

23 Temmuz’un hem Hatay halkı hem de Türkiye Cumhuriyeti için oldukça önemli bir gün olduğunu vurgulayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bu özel günde TSK Mehteran Birliğini Hatay halkı buluşturan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’e ve Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK)’ne teşekkür etti.

TSK Mehteran Birliği’nin gösterisinin tamamlanmasının ardından Başkan Savaş, TSK Mehteran Birliğine bayrak hediye etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"