72 CHP’li arasında onlar da var

Yayınlanma Zamanı : 19 Temmuz 2018 Saat: 17:12

72 CHP’li arasında onlar da var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, sosyal medyada kendisine ilişkin hakaret içerdiği karikatürü paylaşmaları gerekçesiyle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte suç duyurusunda bulunduğu 72 CHP’li vekil arasında Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin ve Serkan Topal da yer aldı.

Topal, “Çocuklarımıza onur madalyası olacak”

Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden ODTÜ’nün mezuniyet töreninde öğrencilerin taşıdığı pankartta yer alan karikatürü paylaşmaları dolayısıyla Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla açılan soruşturmada adı geçen CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, sosyal medya medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Özgür ruhlu insanları ne mahkeme salonlarına, ne de cezaevlerine sığdıramayacak, düşüncelerimize pranga vuramayacaksınız. Bu dava; hayal ettiğimiz, özgür Türkiye’de doğacak çocuklarımıza bıraktığımız ONUR MADALYASI olacaktır. Seninleyiz Kemal Kılıçdaroğlu… 72 CHP’li.”

“Pankartlarda ODTÜ’lü zekası var”

Söz konusu pankartla ilgili ODTÜ’lü öğrencilerin tutuklanmasının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu şu açıklamayı yapmıştı:  “ODTÜ’nün bir geleneği vardır. Mezun olanlar ellerindeki pankartlarla mesajlarını yansıtırlar. ODTÜ’nün özelliği Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birisi olması. Mezun olanlar başarıyla görev yapıyorlar. ODTÜ’de öğrenci olmak bir ayrıcalıktır. ODTÜ’lüler taşıdıkları pankartların hiçbirinde şiddet yoktur, hakaret yoktur. Ama ODTÜ’lü zekası vardır. Ama o zekada değilsen ben sana ne söyleyim. ODTÜ’lüler birbirine ‘hocam’ der. Çünkü kimse kimseden üstün değildir. Penguen dergisinde 13 yıl önce çıkan karikatürü taşıyorlar. Yargılanmışlar, beraat etmişler. 13 yıl sonra geldiğimiz noktaya bakın. Benim Twitter hesabımdan bu karitakür yayınlanacak, bütün milletvekili arkadaşlarım bu karikatürü yayınlasın.”

Kılıçdaroğlu dışında, pankartı paylaştığı için hakkında hakkında suç duyurusunda bulunulan CHP milletvekilleri şöyle:

“Müzeyyen Şevkin, Burhan Bulut, Burcu Köksal, Ali Haydar Hakverdi, Gamze Taşçıer, Murat Emir, Yıldırım Kaya, Nihat Yeşil, Çetin Osman Budak, Cavit Arı, Uğur Bayraktutan, Süleyman Bülbül, Ahmet Akın, Ensar Aytekin, Mehmet Göker, Lale Karabıyık, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Muharrem Erkek, Özgür Ceylan, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar, Okan Gaytancıoğlu, Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, Suzan Şahin, Serkan Topal, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Aykut Erdoğdu, Yüksel Mansur Kılınç, Gökan Zeybek, Ali Şeker, Engin Altay, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Murat Bakan, Kani Beko, Tacettin Bayır, Kamil Okyay Sındır, Atila Sertel, Mahir Polat, Hasan Baltacı, Çetin Arık, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Veli Ağbaba, Özgür Özel, Bekir Başevirgen, Ali Öztunç, Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Ömer Fethi Gürer, Seyit Torun, Engin Özkoç, Kemal Zeybek, Ulaş Karasu, Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygün, Kadim Durmaz, Aziz Aydınlık, Özkan Yalım, Deniz Yavuzyılmaz, Aysu Bankoğlu, Özcan Özel, Baha Ünlü.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"