İSTE’li dâhilerden lojistik ‘Vaka’!

Yayınlanma Zamanı : 16 Temmuz 2018 Saat: 8:50

İSTE’li dâhilerden lojistik ‘Vaka’!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencilerinden oluşan takım, MARS Logistics ana sponsorluğunda Lojistik Derneği (LODER) tarafından düzenlenen 15.inci Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nda Meslek Yüksekokulu kategorisinde 2.nci oldu. 58 takım arasında 2.nci olarak hem İSTE’yi, hem de İskenderun’u gururlandıran takımda Tolga Han Kök, Saliha Nur Özyürek ve Rabia Erbek yer aldı.

15 yıldır sektörün gelişimini desteklemek ve nitelikli insan kaynağı kazandırmak adına düzenlenen ve yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığı Lojistik Vaka Yarışması’nın kazanan öğrencilerine ödülleri İstanbul Arjaan by Rotana Hotel’de gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

İskenderun’un konum itibari ile lojistik açıdan sadece bölgesel değil, uluslararası ölçekte önemli bir üs konumunda olduğunu vurgulayan İSTE Denizcilik Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Ayhan Demirhan; “İskenderun yer aldığı konum itibari ile lojistik açıdan sadece bölgesel değil uluslararası ölçekte önemli bir potansiyel. Özellikle son dönemde kamu ve özel sektör tarafından yapılan ve orta/uzun vadede yapılması planlanan yatırımlar ile bu potansiyelin hayata geçirilmesi için önemli çabalar harcanmaktadır. Bu girişim ve çabalarda, özel sektörün payı büyüktür. İSTE, sahip olduğu öğretim programları, altyapısı, insan kaynağı ve bilgi birikimi ile bu süreçlere katkı sağlamaktadır. Denizcilik Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencilerimizin elde ettiği başarı, bunun önemli bir göstergesidir” diyerek, öğrencilerini tebrik etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"