Başkan Savaş’ın açıklaması birilerinin canını sıkacak!!!

Yayınlanma Zamanı : 08 Temmuz 2018 Saat: 12:55

Başkan Savaş’ın açıklaması birilerinin canını sıkacak!!!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Asi Nehri’nin fotoğraflarını paylaşarak sosyal medyada karalama kampanyası başlatanlara yanıt verdi. Dünyanın en büyük 5’nci, Türkiye’nin ise en büyük kapasiteli olan Küçükdalyan-Narlıca MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma tesisi ile Asi Nehri arasındaki kanal bağlantısının yapıldığını ve çalışmaların tamamlanmasıyla Asi Nehri’ne yüzde 99.9 oranında temiz su iletimi sağlanacağını söyleyen Başkan Savaş, bu açıklamasının da bazıları için can sıkıcı olacağını vurgulayarak, gönderme yaptı.

Asi Nehri’nde su bulunmamasının nedenini de açıklayan Başkan Savaş, “Asi Nehri’nin fotoğraflarını çekip hazır kıta Lütfü Savaş’ı karalama görevi edinmişler için can sıkan bir açıklama olacak ama bizler onlar için değil, halkımız merak edip sorduğu için açıklıyoruz;  Dünyanın 5., Avrupa’nın 2., Türkiye’nin ise en büyük Membran kapasiteli olan Küçükdalyan-Narlıca MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisimiz faaliyetlerine başladı.  Şuan Asi Nehri’nde su bulunmamasının sebebi de dev arıtma tesisimiz ile Asi Nehri arasında kanal bağlantısı yapılıyor olmasındandır. Araçlarımızın nehir yatağına inebilmesi ve çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için nehir içerisinde su tutulmamaktadır. Kanal bağlantı çalışmalarımız çok yakın zamanda tamamlanacak ve Asi Nehri’ne %99.9 oranında temiz su iletimini sağlayacağız” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"