Umuda kucak açanlar, Ali İsmail’i anacak

Yayınlanma Zamanı : 06 Temmuz 2018 Saat: 12:27

Umuda kucak açanlar, Ali İsmail’i anacak

Gezi Direnişi’nde hayatını kaybeden 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 5’inci yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle anılacak. 2 Haziran 2013’te Eskişehir’de evine dönerken saldırıya uğradıktan 38 gün sonra 10 Temmuz’da yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın adına kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı tarafından düzenlenen anma etkinliği saat 18.00’de Ekinci Mezarlığı’ndaki kabir ziyareti ile başlayacak.

Umuda kucak açan herkesin anma törenlerine davet edildiği belirtilen Ali İsmail Korkmaz Vakfı(ALİKEV)’nın açıklaması şöyle: “2013 yılında, henüz 19 yaşındayken hayattan koparılan Ali İsmail’i ölümünün beşinci yıldönümünde sevgiyle anacağız. 10 Temmuz 2018 Salı günü Hatay’da gerçekleşecek Ali İsmail Korkmaz Anma Gecesi ile Ali İsmail’in “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yine bir arada olacağız. Saat:18.00’de Ekinci Mezarlığı’ndaki kabir ziyaretinin ardından, saat:20.00’de Sümerler Amfi Tiyatro’da düzenlenecek olan anma gecesinde ALİKEV Müzik Topluluğu ile Ozbi ve Gülce Duru sahne alacak. Ali’nin düşleri ve umutlarıyla, umuda kucak açanları 10 Temmuz’daki anma gecesine bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"