Kalite için Ar-Ge ve İnovasyon şart

Yayınlanma Zamanı : 06 Temmuz 2018 Saat: 10:12

Kalite için Ar-Ge ve İnovasyon şart

İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO) ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) işbirliğiyle oluşturulan “Sanayi Eğitimleri” projesinin ilk eğitimi Ar-Ge ve İnovasyon alanında gerçekleştirildi.

Bölgede bir Ar-Ge ekosistemi oluşturmaya çalışan ve bölge sanayicilerine Ar-Ge ve İnovasyon odaklı proje ve eğitim danışmanlığı yaparak şirketlerin kurumsal eğitim süreçlerine yeni bir boyut kazandıran İSTE-TTO’nun İTSO ile birlikte başlattığı eğitimlerin  ilki, Ar-Ge Mühendisleri için Ar-Ge ve İnovasyon Projeleri Geliştirme Eğitimi konu başlığı çerçevesinde Makine Yüksek Mühendisi Onat Totuk tarafından verildi. İTSO eğitim salonunda 2 gün süren eğitimde bölgede demir-çelik ve filtre sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge yapabilme kabiliyetinin artırılması ve tasarım odaklı inovatif düşünme yetisinin geliştirilmesi amaçlandı.

İTSO ile birlikte bölgedeki sanayi kuruluşlarının ihtiyaçlarına yönelik olarak Ar-Ge, Kalite, İmalat, Yönetim, Finans ve Teknoloji konularında, ilk etapta her ay 2-3 günlük bir sanayi eğitimi yapılmasının planlandığını belirten İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Seçkin Dilek, “Bu projeyi; şirketlerin bünyesindeki departmanların talep etmiş olduğu mesleki teknik eğitimlere benzer bir konsepte düzenledik ve gelişmekte olan şirketlerin özellikle beyaz yaka çalışanlarına yönelik olarak farklı konularda eğitimler verilmesini amaçlıyoruz” dedi.

Düzenlenmesi planlanan eğitimlerin konu ve içeriklerini belirlerken bölgedeki işletmelerin ihtiyaçlarının göz önüne alındığını belirten Dilek; “Bölgemizdeki sanayi kuruluşlarında çalışan mühendis ve uzmanların bilgi ve vizyon bakımından gelişiminin amaçlandığı bu projede, Türkiye ve Dünya’daki üniversitelerden alanında uzman akademisyen ve profesyonellerin eğitim vermek üzere davet edildiğini ve ihtiyaca yönelik maksimum seviyede katma değer oluşturmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"