Muhasebecilere iyi tatiller

Yayınlanma Zamanı : 05 Temmuz 2018 Saat: 17:17

Muhasebecilere iyi tatiller

İskenderun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMO) Başkanı Merih Hasan Yıldırım, İskenderun’daki Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin, çalıştıkları yoğun temponun ardından Mali tatile girdiğini açıkladı. Her yıl 3-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen tatilin bu yıl 5 gün daha uzatılarak 25 temmuza kadar devam edeceğini söyleyen Yıldırım, tüm meslektaşlarının ve çalışan personelin bu tatile sahip çıkmasını temenni etti.

Meslektaşlarının ve çalışan personelin mali tatil ile bir nebze de olsa nefes alacağını söyleyen İskenderun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMO) Başkanı Merih Hasan Yıldırım, “Aşırı çalışma temposu ve belirli tarihlerdeki yasal mükellefiyetleri yerine getirme zorunluluğu meslektaşlarımızı ve çalışan personellerimizi bir yıl boyunca aşırı yormaktadır. Bilindiği üzere Mali tatili düzenleyen 5604 sayılı kanun 28.03.2017 tarih ve 26476 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak aynı tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Bu bağlamda mali tatil meslektaşlarımız ve çalışan personellerimize bir nebze de olsa nefes alma imkânı sağlamış, arzu etmeleri halinde çalıştığı ortamdan uzaklaşma, sevdiklerini ziyaret etme veya kafa dinlemek için kısa süreli de olsa bir olanak sağlamıştır. Tatil süresince mali yükümlülüklerin süresi durdurulmuş ve tatilin bitimini takip eden 5. Gün sonuna Ayın 25’ine kadar uzatılmıştır. Tüm meslektaşlarımızın ve çalışan personellerimizin bu tatile sahip çıkmasını, tatil süresince muhasebe bürolarını kapatarak tatil yapmalarını ve tatil sonunda tekrar yoğun bir tempoda çalışabilmek adına enerji toplamalarını istiyoruz. Kendilerine iyi bir tatil süreci yaşamalarını temenni eder, sağlıklı, huzurlu, mutlu bir Mali tatil geçirmesini dilerim” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"