Hünerli eller marifetlerini sergiledi

Yayınlanma Zamanı : 03 Temmuz 2018 Saat: 9:48

Hünerli eller marifetlerini sergiledi

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu kurslardan biri olan Keçe ve El Sanatları kursiyerlerinin 1 yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru eserlerini görücüye çıkardıkları serginin açılış kurdelesini kesti.

Gözcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki sergiye Kaymakam Musa Sarı’nın  yanısıra ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez,  Halk Eğitim Müdürü Ali Altuk, kurum müdürleri, kursiyerler ve  vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından, sergiyi gezen Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kadın kursiyerler tarafından hazırlanan birbirinden güzel eserleri yakından inceleyerek, ürünler hakkında usta öğretici Figen Demir’den bilgiler aldı.

Kadınlara müjde

Talep halinde bu tür kursların devam ettirilebileceğini söyleyen Kaymakam Sarı, “Hanımların hem el becerisi kazanma hem de aile bütçelerine katkı sağlamalarını amaçladığımız kurslarımıza yoğun ilgi gösterilmesi bizi mutlu ediyor. Kadınların el emeği ve göz nuru, el sanatları ile buluşunca ortaya birbirinden güzel eserler çıkıyor. Keçe ve El Sanatları sergisinde de bunu daha yakından gördük. Kadınların yüzünde üretmenin verdiği mutluluk karşısında mutlu olmamak elde değil.. Bu yolda ekip olarak çalışma yürüten tüm milli eğitim camiasına, Halk Eğitim Müdürlüğü’ne, usta öğretici eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ederim” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"