Gündem maddeleri komisyona havale

Yayınlanma Zamanı : 03 Temmuz 2018 Saat: 17:21

Gündem maddeleri komisyona havale

İskenderun Belediye Meclisi 2018 yılı ikinci yarı ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında 7 gündem maddesinin karara bağlandığı toplantıda, 24 haziran seçimlerinin değerlendirilmesinin yanısıra, Kabotaj Bayramı kutlamaları, İskenderun’un ve Hatay’ın kurtuluş yıldönümü kutlamaları da görüşülürken, Eylül ve Leyla’nın öldürülmesi ile kamuoyu gündemine oturan çocuk istismarı da grup başkanvekilleri tarafından kınandı.

Gündem dışı konuşmalarda, 24 Haziran seçimlerinin ülkeye hayırlar getirmesini temenni eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise, “24 Haziran seçimleri, İskenderun’da huzur içerisinde geçti. Hepimizin amacı halka hizmettir. Milletvekillerimizle muhtarlarımızla, meclis üyelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve toplumun her kesimi ile birlikte halka hizmet noktasında çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Evrak eksikliği dolayısıyla gündemin yedinci maddesi Başkan Seyfi Dingil tarafından geri çekilirken, diğer 6 madde ise şu şekilde karara bağlandı:

1- Mehmet Şakir BENEK fırın olarak işlettiği işyerinin tahliye edilmesine istinaden Belediyemizin kendisine hukuka aykırı olarak 23.01.2009 tarihinde işyeri açma ve çalışma ruhsatı verildiğinden bahisle uğradığını ileri sürdüğü zarar nedeni ile Belediyemiz aleyhine tazminat davası açmış olup, Mehmet Şakir BENEK Vekili Av. Nevzat ERCAN’ın Belediyemize başvurarak yasanın izin vermiş olduğu uzlaşma zemininde Belediyemiz ile anlaşarak bu zararın tazmini talebi ile ilgili Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü teklifi, plan bütçe komisyonuna havale edildi.

2- Yazı İşleri Müdürlüğünde 2 adet, Mali Hizmetler Müdürlüğünde 8 adet, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünde 4 adet, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde 4 adet ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde 2 adet olmak üzere münhal bulunan 20 adet memur kadrolarının, 3 dereceli Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosuna, Özel Kalem Müdürlüğünde 3 adet memur, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünde 2 adet memur ve Mali Hizmetler Müdürlüğünde 5 adet tahsildar olmak üzere münhal bulunan 10 adet kadronun 3 dereceli Bilgisayar İşletmeni kadrosuna dönüştürülmesi için unvan değişikliğinin yapılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, plan bütçe komisyonuna havale edildi.

3- İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 10.05.2018 tarih ve 10610 sayılı yazısına istinaden, işyerlerinden alınan İlan ve Reklam Vergilerinin Çevre Temizlik Vergisi ile aynı dönemde birinci taksidinin Mart, Nisan ve Mayıs aylarında, ikinci taksidinin Kasım ayı içinde alınması olacak şekilde Belediye Meclisince görüşülerek karara bağlanması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

4- Belediyemizin 2018 yılı bütçesinde diğer müdürlüklerin yıl sonunda artacağı düşünülen gider tertiplerinden Belediyemizin karayolları arazisi üzerinde 2018 yılında yapılması planlanan park ile ilgili olarak 9.500.000,00 TL ödeneğin, münakalede belirtilen müdürlüklerin gider tertiplerinden fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyleri arasındaki aktarmaların meclis kararı ile yapılması gerektiği belirtildiğinden Park Bahçe Müdürlüğüne ödenek aktarımı yapılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, plan bütçe komisyonuna havale edildi.

5- Türkiye Futbol Federasyonu Spor Toto Bal Liginde mücadele olacak olan İskenderun Belediye Sporun iç saha maçlarını oynaması için 5 Temmuz Şehir Stadının bakımının Belediyemiz tarafından yapılmak kaydıyla ücretsiz olarak Belediyemize 10 yıl süreyle tahsisinin yapılması ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi, plan bütçe komisyonuna havale edildi.

6- İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesi 946, 947 ve 948 nolu parsellerin kıyısında hazırlanan liman amaçlı 1/1000 Ölçekli İlave Uygulama İmar Planı teklifine ilişkin ilgili belediye meclis kararları ile kurum görüşleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından istenildiğinden konunun Meclisce görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, imar komisyonuna havale edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"