Acil Sağlık Hizmetleri masaya yatırıldı!

Yayınlanma Zamanı : 02 Temmuz 2018 Saat: 10:50

Acil Sağlık Hizmetleri masaya yatırıldı!

Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu(ASKOM), 2018 Haziran ayı toplantısını İskenderun Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.
Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, İlçe Sağlık Müdürleri, Başhekimler, Kamu ve özel hastane yöneticileri katıldı.

Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği’ne istinaden il içinde yer alan Kamu Hastaneleri, Özel Hastaneler, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Üniversite Hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak daha hızlı ve etkin Acil Sağlık Hizmetleri sunumunun sağlanması amacıyla her ay düzenli olarak düzenlenen toplantıda, il içinde yapılan ambulans sevkleri, hastane acillerine yapılan müracaatlar, acil vaka müdahalelerinin istatistikleri ve Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler incelenerek Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili plan ve programlar gündeme alındı.
Hastane Afet Planları (HAP) ve Olay Yönetim Sistemi hakkında da bilgilendirme ve anne – bebek ölümlerinin incelenerek konu ile ilgili düzenlemelerin yapıldığı toplantı; dilek, beklenti ve öneriler alınarak sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"