Kabotaj Bayramı’nı birlikte kutlayalım

Yayınlanma Zamanı : 30 Haziran 2018 Saat: 13:16

Kabotaj Bayramı’nı birlikte kutlayalım

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk denizciliğine verdiği değerin en büyük göstergesi olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, İskenderun’da İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ev sahipliğinde törenlerle kutlanacak. Denizciliğin önemine dikkat çekmek ve denizlere sahip çıkma bilincini aşılamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenecek olan törenler 1 Temmuz 2018 günü saat 15:30’da Yelken Kulübü koordinesinde Yelken Kulübü ile Atatürk Anıtı önündeki deniz sahasında lazer ve optimist dallarında yelken gösterisi ile başlayacak ve aynı güzergahta 21.00 – 21.30 saatleri arasında deniz araçlarının katılımıyla deniz sahasındaki gemilerle düzenlenecek olan fener alayı gösterisiyle sona erecek.

Deniz Üs Müzesi’nin ve Deniz Kuvvetleri bağlısı modern savaş gemilerinin İskenderun Askeri Limanı’nda 10.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacağı etkinlikler kapsamında, ayrıca gün boyu gezi tekneleri halkı ücretsiz gezdirecek, çocuklara yönelik uçurtma şenliği, yağlı direk yarışması, paraşütle atlama gösterisi gerçekleşecek, havai fişek gösterisinin yanısıra İskenderun Deniz Nakliyeciler Derneği koordinesinde de çocuklara yönelik palyaço gösterisi ve boyama kitabı dağıtımı gerçekleşecek.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"