Ülkücü hareketin kadınlarından Ak Parti’ye sert mesaj

Yayınlanma Zamanı : 28 Haziran 2018 Saat: 14:56

Ülkücü hareketin kadınlarından Ak Parti’ye sert mesaj

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İskenderun Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya, İbrahim Gül’ün MHP Hatay Milletvekilliğinin düşürülmesi dolayısıyla AK Parti iktidarına seslendi.  Cumhur İttifakı’nın diğer bir partisine ‘Partinizin adında ki ‘Adalet’ kelimesinin anlamını unutmayarak, davranın!’ şeklindeki sert ifadesiyle dikkat çeken Kaya, Hatay’dan iki Milletvekilini Ankara’ya göndermenin sevincini yaşarken, İbrahim Gül’ün vekilliğinin düşürülmesinin partide adeta şok etkisi yarattığını söyledi.

“‘Adalet’ bir gün herkese lazım”

Ak Parti yetkililerine seslenerek, partinin adındaki ‘Adalet’ kelimesini unutmayarak davranmalarını isteyen Kaya, “Bugün itibarıyla seçim biteli dört gün oldu. Seçim sonuçlarının belirsiz olduğu iller arasında güzel Hatay’ımız da bulunuyor. Biz MHP İskenderun Kadın Kolları Teşkilatı olarak, tüm İskenderun’u karış karış gezip, Bilge Liderimizin mimarı olduğu Cumhur İttifakı’nın önemini halkımıza anlatarak, Adayımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’e ve kendi milletvekili adaylarımıza oy istedik. Yeni kurulan siyasi partinin bizden aldığı 4-5 puanlık oy oranına rağmen; Ramazan ayı boyunca, orucumuzu tutup, tüm İskenderun’u ve Hatayı karış karış gezerek, halkımızın gönlüne girip, oylarımızı nerdeyse yüzde 50 oranında arttırıp 2. Sıra Milletvekili Adayımız İbrahim Gül’ü Milletvekili olarak Ankara’ya göndermeye hak kazandık. Burada ittifak yaptığımız Ak Parti yetkililerine seslenmek istiyorum; partinizin adında ki ‘Adalet’ kelimesinin anlamını unutmayarak, davranın. Bir yanlış ve haksızlığın arkasında durmayın. Unutmayın ki; ‘Adalet’ bir gün mutlaka herkese lazım olacak. Hakkınızsa alın ama hakkımızsa hakkımız olanı almamıza da yardım edin ki bize oy veren insanların gönlünde doğru yerde kalalım. Siyaset bireylerin vekilliği yâda geleceği için değil, etik ve ahlaki kurallarla millet için yapılır” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"