24 Haziran’a onlar damga vurdu

Yayınlanma Zamanı : 25 Haziran 2018 Saat: 11:45

24 Haziran’a onlar damga vurdu

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri; 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde uygulamaya koyduğu yaşlı ve engellilere ve hastanede yatan hastalara yönelik ambulans hizmeti kapsamında il genelinde büyük bir özveriyle çalıştı. Sağlık ekiplerinin destekleriyle kimi ambulansla taşınan, kimi sedye ile, kimi ise tekerlekli sandalye ile sandık başına gelebilen yaşlı ve engelli vatandaşlar, adeta demokrasi dersi verdi.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi ve 112 Acil Sağlık hizmetleri birimini arayan vatandaşlara en kısa sürede ulaşılmasının yanında, ayrıca hastanede yatan hastalardan oy kullanmak isteyenler de hasta nakil araçlarıyla sandık başına taşındı.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Hatay’ın nüfusa oranla ülke genelinde en yoğun hizmet veren illerden biridir. Vatandaşlarımızın demokratik haklarını yerine getirmesi için sağlık personelimiz üzerine düşeni görevi üstün gayretle yerine getirmiştir” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"