Valilik, dolandırıcılık için uyardı

Yayınlanma Zamanı : 21 Haziran 2018 Saat: 18:11

Valilik, dolandırıcılık için uyardı

Hatay Valiliği, kendilerini valilik personeli olarak tanıtan dolandırıcılara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Hatay Valiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Vali Erdal Ata ve valilik makamından aradıklarını söyleyerek para yardımı talebinde bulunarak dolandırıcılık yapmaya çalışanlara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

Özellikle işadamlarının ve hayırseverlerinin arandığına dikkat çekilen açıklamada, “Bazı şahısların iş insanlarını ve hayırseverleri Vali Erdal Ata veya valilik makamı adına aradığını söyleyerek çeşitli gerekçelerle para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları valiliğimize gelen bilgilerden anlaşılmıştır. Vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemeleri, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında derhal polis 155 veya jandarma 156 birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Hatay Valiliği 0326 2146210 ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları, suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Bu vesileyle hayırsever iş insanları, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak kimseden ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu saygıyla hatırlatırız” ifadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"