Tarım arazisi bu bölgelerde olanlar dikkat!

Yayınlanma Zamanı : 21 Haziran 2018 Saat: 11:06

Tarım arazisi bu bölgelerde olanlar dikkat!

Hatay Valiliği, Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla Suriye sınırındaki Hassa, Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerindeki bazı bölgelerde daha önce ilan edilen ve 27 Haziran’a kadar uzatılan ‘Özel güvenlik bölgesi’ uygulamasında yapılan düzenlemeyle ilgili açıklama yaptı.

Terörist eylemlerden doğabilecek zararlardan vatandaşları korumak ve terörist faaliyetlere karşı gerçekleştirilebilecek önleme harekatının selameti açısından Hatay’da belirlenen 13 bölge için devam eden uygulama kapsamında, içinde bulunduğumuz dönemin tarım ürünlerinin bakım, beslenme ve mücadele dönemi olduğu gözönüne alınarak, ilan edilen ve Geçici Özel Güvenlik Bölgesi içinde kalan tarım arazilerinde, gübreleme ve diğer tarımsal faaliyetlerde bulunmaları için arazi sahiplerinin arazilerine girişlerine sabah 06.30’dan akşam hava kararıncaya kadar kaymakamlıklarca sınır birlik komutanları ile koordineli bir şekilde izin verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

27 Haziran’a kadar Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde yerleşik olan vatandaşlar haricinde basın mensuplarının görüntü almaları, röportaj ve yayım yapmaları ile her türlü araç ve insan girişi kolluk makamlarınca verilen izinler dışında yasak olduğunun bir kez daha anımsatıldığı açıklamada, bölgeler de şöyle belirletildi: Oğulpınar Üs Bölgesi Çevresi, Hac Konaklama Üs Bölgesi, Aktepe Gediği Köyü bölgesi ve Hatay- Kilis karayolundan Höyük Krk. Bağlantı yolu, Sakız (Koruhöyük çıkışı), Akbaba (Sugediği Köyü bölgesi arazi ve yolları), Zafer Toka (Kaletepe Köyü arazi ve yolu), Bayraktar (İncirli Köyü arazi ve yolu), Halepli (Perişan Köyü bölgeleri arazi ve yolları), Sucu (Sucu Köyü bölgeleri arazi ve yolları), Güntepe (Şarkhamamı Köyü bölgesi arazi ve yolları ve Karakol geri hattı arazisi), Davutpaşa ve Bükülmez (Köyü arazi ve yolları)  Bölgeleri.
 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"