Kent merkezindeki bazı caddeler artık tek yön

Yayınlanma Zamanı : 20 Haziran 2018 Saat: 14:21

Kent merkezindeki bazı caddeler artık tek yön

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşti.

HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında HBB Ulaşım Dairesi Başkanı Muhammed İkbal Polat ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, kentin trafik düzeni ve yenileme çalışmalarına yönelik maddeler görüşüldü.

Kırıkhan’da faaliyet gösteren Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursları’nın direksiyon eğitimi ve sınavında kullanılan güzergâhın düzenlemesi maddesi gündem olarak değerlendirilerek, kırsal bölgelerde hasat dönemlerinde ağır tonajlı iş makineleriyle aynı güzergâhın kullanmaması adına revize edilmesi talebi kurul üyelerince oylamaya sunuldu.

Antakya Kışlasaray Mahallesi Hürriyet Caddesinden Uzun Çarşı bölümüne kadar ve çarşının tüm girişleri, minibüs garajı civarında, trafik düzeni ve güvenliğini sağlamak amacıyla söz konusu mevkilere park yasağı getirilmesi talebi de gündem maddeleri arasında yerini aldı.

Toplantının diğer gündem maddelerinden birinde ise İskenderun kent merkezinin trafik sirkülasyon planı doğrultusunda bazı caddelerde trafiği rahatlatmak adına akışın tek yön yapılması maddesi oylanarak karara bağlandı.

İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik 20 ana gündem maddesi ve 2 ek gündem maddelerinin görüşüldüğü 2018 yılı Haziran ayı UKOME Kurul toplantısında, maddeler oylanarak 19 madde “kabul”, 2 madde “alt komisyona havale” ve 1 madde ise “gündemden çıkartılma” yönünde karara bağlandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"