Hatay Barosu seçim güvenliği için devrede

Yayınlanma Zamanı : 20 Haziran 2018 Saat: 12:38

Hatay Barosu seçim güvenliği için devrede

Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, 24 Haziran pazar günü için il genelinde hizmet vermesi için “Sandık Güvenliği Çağrı Merkezi” oluşturduklarını söyledi. Dönmez, çağrı merkezinin Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinin güvenliğine yönelik Türkiye Barolar Birliği’nin yaptığı çalışma ve çağrısı ile açıldığını belirterek, seçimleri siyasi parti ayırımı gözetmeksizin Hatay İl Merkezi ile tüm ilçelerde takip edecekleri bilgisini verdi.
Baro Başkanı Ekrem Dönmez’in açıklaması şöyle: “24.06.2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinin güvenliğine yönelik Türkiye Barolar Birliğinin yaptığı çalışma ve çağrısı ile kamuoyunda oluşan beklenti kapsamında; Anayasa’nın 67. Maddesi, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun hükümleri ile 1136 sayılı Avukatlık Kanunu hükümleri uyarınca, Hatay Barosu olarak, Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerini Hatay İl Merkezi ile tüm ilçelerimizde sıfatıyla takip edeceğiz.

Seçim ve sandık güvenliğinin devletin sorumluluğu ve güvencesi altında olduğu, ancak kamuoyunun Türkiye Barolar Birliği ve Barolardan siyasi parti ayrımı gözetmeksizin konuya ilgi gösterilmesini beklediği dikkate alınarak; seçimlerin yargı denetimi altında olduğu ve seçimin başlaması ile bitimine kadar yaşanacak süreç ve doğabilecek sorunların tamamının hukuki nitelikli olduğu da gözetilerek; seçim günü vatandaşlarımızın seçim ile ilgili hukuki sorunlarını cevaplamak ve öneriler getirerek yol göstermek üzere, ihtiyaç halinde ilgili sandığın bulunduğu yere giderek mahallinde seyyar ve vatandaşlarımızdan gelecek telefon çağrılarını yönlendirmek üzere sabit çalışma ekipleri kurulmasına ve Hatay Barosu merkezinde “Sandık Güvenliği Çağrı Merkezi” oluşturulmasına karar verilmiştir.

Bu kapsamda vatandaşlarımız Baromuz Başkanlığına ait 0 326 215 18 77 ve 0 326 213 40 80 numaralı telefonları seçim başlangıcından bitimine kadar arayarak, oluşabilecek sorunlar konusunda bilgi alabileceklerdir. Bu düşüncelerle; seçimlerin milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Cumhurbaşkanı ve milletvekili adayları ile demokrasinin vazgeçilmez unsuru tüm siyasi partilere başarı dileklerimizi sunuyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"