Aslantaş suyunu içmeye az kaldı

Yayınlanma Zamanı : 19 Haziran 2018 Saat: 9:53

Aslantaş suyunu içmeye az kaldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Aslantaş Barajı’ndan gelecek içme suyunun iletimini sağlayacak olan ana isale hattı borularında bakım ve onarımın sürdüğünü duyurdu.

Hatay’ın genelinde işletmesi devam eden katı atık ve içme suyu arıtma tesisleri sayesinde sağlıklı bir yaşam oluşturma hedefinin sürdürüldüğüne dikkat çeken Genel Müdürlük, İskenderun’a gelecek olan suyun temiz olması amacıyla DSİ tarafından İnşası yapılan Sarıseki Mahallesi’ndeki İçme suyu Arıtma Tesisinde bakım çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

HATSU İşletmeler Dairesi Başkanlığı tarafından işletmeye alınan ve aktifleşmesi için İskenderun İçme suyu Arıtma Tesisinde bakım çalışmalarının devam ettiğini bildiren İdare, tesiste deneme yapılması sonrası tespit edilen bir noktada kaçak meydana geldiğini ve 1500’lük boruların onarımı için tamir bileziği takıldığını kaydetti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"