Asker ocağında bayram hali

Yayınlanma Zamanı : 16 Haziran 2018 Saat: 9:50

Asker ocağında bayram hali

Suriye’nin Türkmendağı bölgesinin karşısında yer alan ve Suriye sınırına yaklaşık 500 metre mesafede bulunan Hudut Taburu’na bağlı Hamuttepe Hudut Karakolu’nda vatani görevini yapan er ve erbaşlar, bayramda da sınırın sıfır noktasında kutsal görevlerini yerine getiriyor. Mehmetçik, sabah içtima yerine geçerek önce arkadaşları ve komutanlarıyla bayramlaştıktan sonra, aileleriyle telefonla görüşerek bayramlaştı.

Sınır hattında bayram coşkusu

3’üncü Hudut Taburu Piyade Yarbay Ünal Özkan Bulut, askerleri selamladıktan sonra tek tek tokalaşarak bayramlarını kutladı. Karakol bahçesinde düzenlenen bayramlaşmada askerlere hitap eden 3. Hudut Taburu Piyade Yarbay Ünal Özkan Bulut, “Bu bayram belki de hayatınızda unutamayacağınız tek bayram olacak. Çünkü bayramı sınır hattında asker ocağında kutluyorsunuz. Göğüslerinizi kabartın, çünkü sizler var olduğunuz sürece Türkiye Cumhuriyeti devleti ve onun kahraman milleti, aileniz, sevdikleriniz daha nice bayramlarını evlerinde huzurlu bir şekilde geçirecekler” dedi.

Aileleriyle telefonda bayramlaştılar

Komutanları ile bayramlaşan askerler, törenin ardından görev yerlerine dağıldı. Askerler, ailesinden uzakta buruk ama gururlu bir bayram yaşadı. Kimi sınırı gören kulede dürbünden ve termal kameralardan hareketliliği saniye saniye izlerken, bazı askerler de karakol çevresindeki nöbet yerlerindeki mevzilerine geçti. Askerlerin bazıları da ailelerinin bayramını kutlayabilmek için telefonlara koştu. Askerler, telefonla aradıkları anne ve babalarının bayramlarını kutladı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"