HADO’da hasret sona eriyor

Yayınlanma Zamanı : 13 Haziran 2018 Saat: 13:21

HADO’da hasret sona eriyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin İskenderun’dan Mersin, Gazimağusa ve Beyrut’a kadar uzanan bir güzergahta deniz otobüsü seferleri başlatmak amacıyla hayata geçireceği Deniz Otobüsü Projesi(HADO)’nin Yunanistan’dan yola çıkan ilk gemisi yarın İskenderun Limakport’a yetişecek.

Hatay’ı önce Türkiye, daha sonra dünya ile deniz yoluyla bağlantısını sağlayacak olan proje kapsamında, Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri dolayısıyla gelmesi geciken Türkiye’nin en hızlı gemisi, yarın Akdeniz sularında olacak.

Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin İskenderun Limanı’na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı’na geçiş işlemleri sonrası, geminin sancağına Türk bayrağının çekilmesinin ardından ilk seferlerine başlayacak.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"