HADO’nun ilk seferine şahitlik yapın!

Yayınlanma Zamanı : 11 Haziran 2018 Saat: 13:26

HADO’nun ilk seferine şahitlik yapın!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin EXPO 2021 ve UNESCO Gastronomi kenti başarısını taçlandıracağı Hatay Deniz Otobüsü(HADO) Projesi kapsamında ilk sefer 13 Haziran Çarşamba günü gerçekleşecek.

Hatay’ı denizden dünyaya bağlayacak olmasının yanında, turizminin gelişmesi ve bölgenin canlanmasında önemli rol oynayacak olan projeyle ilk gemi, Ramazan Bayramı öncesi Limakport iskelesinde düzenlenecek törenle geminin sancağına Türk bayrağının çekilmesinin ardından Akdeniz sularında yüzecek.

13 Haziran Çarşamba günü saat:17.00’te ilk seferini Limakport’tan Mersin ve Kıbrıs için gerçekleştirecek olan HADO, denize 7 ilçesinin kıyısı bulunan ve Akdeniz havzasındaki 42 ülkeye komşu olan Hatay’a ucuz ve rahat deniz ulaşımı sağlayacak.

“Hatay’a hayırlı uğurlu olsun”

Gerçekleştirdiği birbirinden nitelikli projelerle kent vizyonuna önemli katkılar sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yoğun çaba verdiği HADO’yu Hatay’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken, “EXPO 2021 zaferi ve UNESCO gastronomi şehri unvanından sonra HADO Projesi ile Hatay her anlamda yükselişe geçecek. Uluslararası düzeyle önem taşıyan ve İskenderun’dan Mersin, Gazimağusa ve Beyrut’a kadar uzanan bir güzergahta bayrağımızı dalgalandıracak olan projemiz Hatay’a hayırlı uğurlu olsun. Bu proje ile Hatay’ın turizm potansiyeli artacak, lojistik sektörü gelişecek, esnaf kazanacak, iş gücü çoğalacak, Hatay halkı kazanacak, kısacası Hatay kalkınacak. Burada asıl önemli olan Hatay’ın tanınırlığının artmasıdır. Önemli olan jeopolitik olarak bu güzel, asil Türk Bayrağımızın Akdeniz’de dalgalanmasıdır. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak, Hatay’ın kalkınmasına ve tanınırlığını arttırmaya yönelik projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Hatay’ımızı dünyaya açacağımız projenin ilk seferi için Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz törene bütün halkımızı bekliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"