Ecremisil ödeyenler bu haberi mutlaka okuyun!

Yayınlanma Zamanı : 08 Haziran 2018 Saat: 14:45

Ecremisil ödeyenler bu haberi mutlaka okuyun!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, şehir içinde kalan, hazineye ait olan ancak vatandaşlarca kullanılan tarım arazilerinin vatandaşa satılacağını duyurdu. Bakan Ağbal’ın açıklaması, Hatay il genelinde hazineye ait arazileri kullanan ve yüksek kira bedelleri konusunda mağduriyet yaşayan çok sayıda vatandaşa umut olmasının yanında, ecremisil sorununu da köklü çözüm getirecek.

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamasında, “Belediye sınırlarında meydana gelen değişiklikler nedeniyle şehir içinde kalan, Hazineye ait olan ancak vatandaşlarımızca ecrimisil ödenerek kullanılan tarım arazilerini, talepleri halinde kullanıcılarına satacağız. Belediye mücavir alan sınırları içerisinde kalan ancak halihazırda tarım yapılan bu arazileri alan vatandaşlarımızın mülkiyet sorununu bu yolla çözüme kavuşturduk. Satış bedeli, peşin veya taksitle ödenebilecek. Taksitle ödeme seçeneği seçilirse, en fazla beş yılda 10 eşit taksitte kanuni faizi ile birlikte ödenecek” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"