İşte rakamlarla Hatay

Yayınlanma Zamanı : 06 Haziran 2018 Saat: 11:49

İşte rakamlarla Hatay

Türkiye İstatistik Kurumu(TUİK) Hatay Bölge Müdürlüğü, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerini kapsayan Mayıs ayı verilerini paylaştı. Hatay’ın nüfus, eğitim, sağlık, doğum, turizm, hayvancılık gibi bir çok başlık altında paylaşılan istatistiklerde,  İstatistiki Bölge Birim Sınıflaması (İBBS) 2. düzeyde de aylık ortalamalara göre bölgeler arasında yüzde 12,08 artış ile “Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye” bölgesi ikinci sırada yer aldı.

Yıllık bazda en yüksek artış yüzde 13,99 ile “Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye” bölgesinde gözlenirken, bunu yüzde 13,74 ile “Antalya, Isparta, Burdur” ve 13,69 ile “Zonguldak, Karabük, Bartın” izledi. TÜİK verilerine göre, bir önceki yılın aynı ayına göre en yüksek artış yüzde 13,99 ile 12 aylık ortalamalara göre de en yüksek artış yüzde 12,08 ile yine “Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye” bölgesinde gerçekleşti.

İşte rakamlarla Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye verileri:

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"