Valinin şefkati yüreklerde hissedildi

Yayınlanma Zamanı : 05 Haziran 2018 Saat: 13:09

Valinin şefkati yüreklerde hissedildi

Hatay Valisi Erdal Ata ev sahipliğinde şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen iftar yemeği, Ramazan ayının manevi ikliminde Hatay’ın hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberlik rüzgarını estirdi.

Ülkenin bütünlüğü ve milletin güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerin yakınları ve gaziler onuruna, Ottoman Otel’de düzenlenen iftar programına Vali Ata’nın yanısıra 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, vali yardımcıları, il jandarma komutanı, il emniyet müdürü, ilçe kaymakamları, şehit ve gazi dernek başkanı, kurum müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda okunan ezanla açılan oruçların ardından program, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından yapılan yemek duasıyla devam etti.

 

“Bu sofradaki huzuru onlara borçluyuz”

Şehitlerimizin emanetleri olan ailelerin yaşamlarını rahat ve huzur içinde sürdürmeleri için devletin bütün imkanlarını seferber ettiğini söyleyen Hatay Valisi Erdal Ata, “Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde bugün burada huzurlu bir şekilde iftar yapmaktayız. Onların fedakârlıkları, hakları hiç bir şekilde ödenemez. Bugün de bayrağımızın sürekli dalgalanabilmesi, ezanımızın susmaması için kahraman yiğitlerimiz seve seve canlarını feda etmeye devam etmektedir. Onlara çok şey borçluyuz. Şehitlerimizi daima minnet ve şükranla anacağız. Devlet olarak tüm imkânlarımız ile gerek şehit ailelerimiz olsun gerekse gazilerimiz ve aileleri olsun onların sorunlarıyla yakından ilgilenmeye gayret gösteriyoruz. Son yıllarda yapılan yasal düzenlemeler ile şehit yakınları, gazilerimiz ve onların yakınları için birçok imkân sağlandı. Temennimiz şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin bundan sonraki yaşamlarını rahat ve huzur içinde sürdürmeleridir. Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve milletimize güzel günler getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Ata, misafirleri ile sohbet ederek onlardan gelen hatıra fotoğrafı çektirme isteklerini yerine getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"