İngilizce’yi çok kolay öğrenecekler

Yayınlanma Zamanı : 04 Haziran 2018 Saat: 8:59

İngilizce’yi çok kolay öğrenecekler

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Kampüs’te ana girişte yer alan konteyner ile oluşturulan ‘İnovasyon Fabrikası’ adı verilen İnovasyon Köyü’nde öğrencilerin yabancı dil konusunda kendilerini geliştirebilmeleri amacıyla Yenilikçi İngilizce Öğrenme Noktası (Innovative English Learning Point) açıldı.

‘Teknik İngilizce’ ve ‘gramer’ yerine ‘günlük konuşma ve sokak İngilizcesine’ ağırlık verilecek olan Yenilikçi İngilizce Öğrenme Noktası’nda, öğrencilerin İngilizceyi öğrenme hızlarını artırmak ve hiç çekinmeden rahat bir ortamda konuşarak öğrenebilmesi amaçlanıyor. Burada öğrenciler kendi aralarında veya öğretim elemanları ile İngilizce konuşma seansları düzenleyebilecek. Öncelikli olarak İSTE’li öğrencilerin faydalanabileceği Yenilikçi İngilizce Öğrenme Noktası, ilk etapta ön talep ve randevu sistemi ile öğle tatillerinde çalışacak. Sistemin daha sonra yaygınlaşması ve sürenin tüm güne yayılması hedefleniyor.

İSTE Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yasin Erdoğan ve Yabancı Diller Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Bedriye Mursaloğlu ile birlikte Yenilikçi İngilizce Öğrenme Noktası’nda öğrencilerle ilk İngilizce konuşma seansı için bir araya gelen İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, her alanda olduğu gibi yabancı dil konusunda da ‘öğretimden’ daha ziyade ‘öğrenmeyi’ öncelediklerini ifade ederek; “İSTE olarak, mezunlarımızın evrensel olabilmesi için yabancı dili güzel konuşmaları gerektiğinin bilincindeyiz. Teknik İngilizce bir şekilde öğreniliyor ve kullanılıyor. Ama sokaktaki insanla iletişim kurmak için, sokakta konuşulan İngilizceyi konuşmanız gerekli. Herkes kendini rahatlıkla yabancı dilde ifade edebilmeli ve iletişim kurabilmeli. Kendi kendine öğrenmeyi de öğrenmeli herkes… Bu konuda öğrencilerimizin önünü açmak, kendi kendilerine öğrenmelerini sağlamak ve öğrenme hızlarını artırmak için böyle bir merkez oluşturduk. Her türlü desteği de veriyoruz. Sadece İngilizce ile yetinmeyip, ileride Rusça, Japonca, Almanca vb. gibi diller için de aynı uygulamayı yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"