Bitki örtüsü artık engel değil

Yayınlanma Zamanı : 01 Haziran 2018 Saat: 13:55

Bitki örtüsü artık engel değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amanoslar’ın bitki örtüsünden istifade etmeye çalışan teröristlere aldıkları tedbirler ve düzenlenen operasyonlarla gereken dersi verdiklerini söyledi. Amanoslar ve Hatay’daki bitki örtüsünden dolayı teröristlerin gür ormanlarda izlerini kaybettirebildiğini söyleyen Soylu, insansız hava aracı, yer veri terminalleri, foto kapanlar ve keşif uçakları ile teröristlerin hareket kabiliyetlerini iyice daralttıklarını anlattı.

Amanos, Hatay ve Karadeniz’in örtü yapısına dikkat çeken Bakan Soylu, “Buraların ormanlık yapısını elbette çok iyi dikkate almak zorundayız. Gerek Amanoslar, gerek Karadeniz’de teröristlerle karşılaştığınız zaman bir iki dakika içinde görüntüyü kaybediyorsunuz. Çünkü ormanın içerisinde kaybolup sık ve gür ormanlarda kendilerini kaybettiriyorlar. Yılbaşından bugüne kadar Amanos’ta aralarında bölge sorumlusu olan teröristler dahil 40’ın üzerinde teröristi etkisiz hale getirdik. Biz oraya insansız hava aracı uçurmaya başladık. Yer veri terminalleri kurduk. Hem aşağıdan beşeri güçlerimizle fotokapanlar kurduk hem de insansız hava aracıyla ve insanlı keşif uçaklarıyla beraberde sahayı yukarıdan sıkıştırdık. Böylece hareket kabiliyetlerini mümkün olduğunca azalttık. Daha bir çok tedbir aldık Gerek insansız hava araçlarımızla, gerek teknolojik gelişmeler ve polisimiz, jandarmamız, korucularımız, tüm istihbarat birimlerimiz hep birlikte uyum ortaya koyarak, bu tedbirlerle orada büyük bir başarı elde edilmiş oldu” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"