Haydi.. Yaşama sahip çıkmaya!

Yayınlanma Zamanı : 31 Mayıs 2018 Saat: 10:50

Haydi.. Yaşama sahip çıkmaya!

Ali İsmail Korkmaz Vakfı(ALİKEV), Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi işbirliğiyle Akdeniz sahillerinde nesli tehlike altında olan canlıların yaşamına sahip çıkmak için kapsamlı bir projeye imza atıyor. Akdeniz foku, yeşil su kaplumbağası, kum zambağı ve İskenderun kertenkelesi gibi canlıların yaşamına sahip çıkmak için hayata girecek olan Yaşama Sahip Çık Projesi kapsamında, cumartesi günü Samandağ Çevlik Sahili’nde detaylı bir temizlik çalışması yapılacak.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı(ALİKEV ) tarafından projeye davet niteliği taşıyan açıklamada: “Bu dünya hepimizin! 9 Haziran’da gelin hep birlikte Yaşama Sahip Çıkalım! Çevre kirliliği insanları etkilediği gibi hayvan ve bitkilerin de yaşamlarını tehlikeye atıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi işbirliği ile yürüttüğümüz “Yaşama Sahip Çık” projesi kapsamında nesli tehlike altında olan Akdeniz Foku, Yeşil Su Kaplumbağası, Kum Zambağı ve İskenderun Kertenkelesi gibi canlıların yaşamına sahip çıkmak için Samandağ Çevlik Sahili’ni el birliğiyle temizliyoruz. Temizlik çalışmasının ardından da uçurtmalarımızı doğa için uçuruyoruz. 9 Haziran Cumartesi Saat: 10:00’da gerçekleştireceğimiz proemize ortak olmak isteyen gönüllüler için  saat 9:00’da Hatay Büyükşehir Belediyesi Taş Bina önünden servis kalkacaktır” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"