Su borcu olanlar dikkat!

Yayınlanma Zamanı : 28 Mayıs 2018 Saat: 10:35

Su borcu olanlar dikkat!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), vadesi 31 Mart 2018 tarihi öncesine ait su ve atıksu borcu olan vatandaşların borçlarını tekrar yapılandırabileceğini duyurdu. Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun Resmi Gazete’de yayınlandığını ve yapılandırmaların başladığını aktaran Genel Müdürlük, borcu olan vatandaşların abone numarası ve kimlik bilgileri ile 31 Temmuz 2018 tarihine kadar HATSU Genel Müdürlüğü hizmet binalarından müracaat edip yapılandırmayı gerçekleştirebileceklerini bildirdi.

Vatandaşların 7143 sayılı kanun kapsamında peşin ödeme veya taksitlendirme yapma imkanı bulabileceklerini bildiren İdare, vatandaşların iki ayda bir ödeme yapabileceği şekilde 6 taksitten 18 taksite kadar ödeme kolaylığı sağlanacağını kaydetti.
Genel Müdürlük, ayrıca yayımlanan kanun kapsamında borcunu peşin ödeyen vatandaşların gecikme faizinin yüzde 90’ının silineceğini duyurdu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"